Gekwalificeerden en programma Olympische winterspelen in Sotsji 2014

Olympische winterspelen in Sotsji Rusland

Van 7 tot en met 23 februari 2014 worden in het Russische Sotsji de 22ste Olympische Winterspelen gehouden.
De elfde editie van de Paralympische Winterspelen vindt plaats van 7 tot en met 16 maart 2014.

Programma langebaan

Dag  Datum Tijd                  Onderdeel

Za 8-feb 15:30/12:30 NL 5000m Heren

Zo 9-feb 15:30/12:30 NL     3000m Dames

Ma 10-feb 17:00/14:00 NL  500m Heren

Di 11-feb 16:45/13:45 NL    500m Dames

Wo 12-feb 18:00/15:00 NL  1000m Heren

Do 13-feb 18:00/15:00 NL   1000m Dames

Za 15-feb 17:30/14.30 NL    1500m Heren

Zo 16-feb 18:00/15:00 NL    1500m Dames

Di 18-feb 17:00/14:00 NL     10000m Heren

Wo 19-feb 17:30/14:30 NL   5000m Dames

Vr 21-feb 17:30/14:30 NL     TP (voorronde)

Za 22-feb 17:30/14:30 NL     TP (finale)

Programma shorttrack

Dag   Datum Tijd                           Onderdeel

Ma    10-feb 13.45u/10.45u NL     500m Dames, 1500m Heren*, 3000 m Dames Relay

Do    13-feb 14.00u/11.00u NL     1000m Heren, 500m Dames*, 5000 m Heren Relay

Za     15-feb 14.00u/11.00u NL     1500m Dames* 1000m Heren*

Di      18-feb 13.30u/10.30u NL     1000m Dames 500m Heren, 3000 m Dames Relay*

Vrij    21-feb 20.30u/17.30u NL     1000m Dames* 500m Heren*, 5000 m Heren Relay*

* Finale

Gekwalificeerden voor Olympic Team NL Sotsji 2014

Diverse Nederlandse sporters hebben zich momenteel gekwalificeerd 
voor de Olympische Winterspelen, volgend jaar in Sotsji.


Bobsleeën

– Edwin van Calker (viermansbob)

– Esmé Kamphuis (tweemansbob)



Langebaanschaatsen:
Vrouwen:

- Ireen Wüst (1.000, 1.500, 3.000, 5.000 meter, ploegenachtervolging)

– Lotte van Beek (500, 1.000, 1.500 meter, ploegenachtervolging)

– Antoinette de Jong (3.000 meter)

– Jorien ter Mors (1.500 meter, ploegenachtervolging)

– Carien Kleibeuker (5.000 meter)

– Marrit Leenstra (500, 1.000, 1.500 meter, ploegenachtervolging)

– Annouk van der Weijden (3.000 meter)

- Margot Boer (500, 1.000 meter)

– Yvonne Nauta (5.000 meter)

– Laurine van Riessen (500 meter)



Mannen:

- Sven Kramer (1.500, 5.000, 10.000 meter, ploegenachtervolging)

– Jorrit Bergsma (5.000, 10.000 meter, ploegenachtervolging)

– Michel Mulder (500, 1.000 meter)

- Mark Tuitert (1.000, 1.500 meter)

– Stefan Groothuis (500, 1.000, 1.500 meter)

- Bob de Jong (10.000 meter)
- Ronald Mulder (500 meter)

– Jan Blokhuijsen (5.000 meter, ploegenachtervolging)

– Jan Smeekens (500 meter)
- Koen Verweij (1.000, 1.500 meter, ploegenachtervolging)



Shorttrack:

Vrouwen:

- Yara van Kerkhof (500 en 1.000 meter)

- Jorien ter Mors (500, 1.000 en 1.500 meter)



Mannen:

– Daan Breeuwsma (500 meter)

– Niels Kerstholt (500 en 1.000 meter)

– Freek van der Wart (500 en 1.000 meter)



Snowboard:
Vrouwen:
– Bell Berghuis (snowboard cross)

- Cheryl Maas (slopestyle)

– Nicolien Sauerbreij (parallel slalom, parallelreuzenslalom)



Mannen:

- Dimi de Jong (halfpipe)

– Dolf van der Wal (halfpipe)